مناطق دیدنی ایران ویژه

موزه گیاهان دارویی البرز

مشخصات کلی
نام
موزه گیاهان دارویی البرز
پیشنهادات
بهترین زمان بازدید
بهار
آدرس
تهران، جاده امامزاده داوود، روستای سنگان بالا٬ پانصد متر بالاتر از امامزاده قاسم
امکانات
راهنمای موزه
سرویس بهداشتی
رستوران
اقامتگاه
چکیده: موزه گیاهان دارویی البرز

سنگان روستایی کوهستانی و بسیار زیبا در شمال غربی تهران و کمی بالاتر از سولقان است و دارای امامزاده و آبشاری زیبا است. در این روستا موزه گیاهان دارویی توسط یکی از اهالی دایر شده که دیدن آن خالی از لطف نیست. این موزه بالغ بر چهل نوع گیاه دارویی دارد که میتوانید با شروع فصل بهار از آن دیدن فرمایید.

متن کامل: موزه گیاهان دارویی البرز

سنگان نام دو روستا (سنگان پایین و سنگان بالا) و منطقه‌ای کوهستانی و بسیار زیبا در شمال غربی تهران و کمی بالاتر از سولقان می ‌باشد که از طریق جادهٔ امامزاده داوود قابل دسترسی است.

که در آن ارگ سنگی سنگان از سالیان قبل محل استقرار گروه های کوه نوردی داخلی و خارجی بوده و در سال 1340 توسط یکی از اهالی تاسیسات زیربنایی اولیه جهت خدمات دهی به کوه نوردان در این مکان ساخته شده است.
در سال ۱۳۹۱ آقای رضا ملانوروزی در روستای سنگان بعد از بازسازی و دوباره احیا کردن ارگ سنگان به تأسیس موزه گیاهان دارویی در منطقه ای به نام کدر از روستای سنگان بالا اقدام نموده و در حال حاضر ۴۰ نمونه از گیاهان دارویی منطقه البرز را آماده دارد که تعدادی از این نمونه‌ ها به صورت خشک شده و سایر گیاهان نیز به صورت زنده به نمایش گذاشته می ‌شود. با شروع فصل بهار و رویش گیاهان دارویی در ارتفاعات رشته کوه البرز میتوانید از این موزه دیدن نموده و از زیباییهای طبیعت روستا نیز بهره مند شوید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *